zawory do wody kątowe

Pojęcie zaworów kątowych jest dość szerokie ponieważ w zakres ten wchodzi szereg zróżnicowanych produktów. Wliczają się one do kategorii zaworów kulowych, grzybkowych, czerpalnych, grzejnikowych i innych. Skupimy się tutaj na najbardziej specyficznej grupie tego typu zaworów kątowych.

zawory do wody kątowe

Do najpopularniejszych zaworów kątowych należą zaworki które stosujemy do przyłączenia wężyków elastycznych. A więc są to zawory kątowe do baterii, do zbiorników WC oraz do pralki. Różnią się one rozmiarem gwintu (3/8", 1/2", 3/4"). Producentów tego rodzaju zaworów kątowych jest sporo a i zakres cenowy jest szeroki. W zależności od materiału z jakiego są wykonane ceny zaczynają się od kilku złotych a kończą na kilkudziesięciu a nawet kilkuset. 

Samo pokrętło zaworu kątowego może być wykonane z tworzywa lub mosiądzu co już wpływa na cenę. Jakość wykonania korpusu, rozeta (zazwyczaj w komplecie) oraz materiał wykonania elementu zamykającego również decydują o cenie produktu.

zaworki kątowe z głowicą ceramiczną

Coraz częściej stosuje się zawory kątowe z głowicą ceramiczną działającą na ćwierćobrotu. Są one zazwyczaj łaniejsze (błyszczący chrom) i pełnią rolę zaworu dekoracyjnego. Tutaj również producenci wymyślają ciekawe rozwiązania jeśli chodzi o kształt: zaokrąglone, kanciaste czy też typu retro. Pojawiają się również różne wersje kolorystyczne np. czarny matowy lub antyczny mosiądz. Jeśli zawór ma być w łazience odsłonięty warto wyszukać taki, który będzie pasował do naszej łazienki.

zawory kombi

Wyróżniającym się zaworem spośród wyżej opisanych są zawory typu kombi. Mają one więcej niż jeden wylot i montuje się je najczęściej przy zmywarkach. Do jednego zaworu można podłączyć węż zasilający zmywarkę oraz wężyk do baterii. Oczywiście oba wyjścia mają oddzielne zamykanie dopływu tak aby nie trzeba było odłączać całego zaworu.

zawory kulowe kątowe

Kolejnym popularnym rodzajem zaworów kątowych są zawory kulowe kątowe. Są stosowane w różnych miejscach instalacji ale często również montowane sa jako zawory grzejnikowe.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Kropla Innowacji - szeroki wybór zaworów w atrakcyjnych cenach

Copyright ©2023 zawory do wody, All Rights Reserved.