zawory zwrotne

Zawory zwrotne służą do zapobiegania zofaniu się wody w instalacji. Są montowane są zazwyczaj zaraz za urządzeniami takimi jak pompy, filtry itd. Pełnią bardzo ważną rolę zabezpieczenia tego typu urządzeń. Sposób działania takich zaworów może być różny ale rozróżnia się dwa podstawowe modele: zawory zwrotne grzybkowe i zawory zwrotne klapowe.zawory zwrotne grzybkowe

Zawór zwrotny grzybkowy wykanany wykanany jest z mosiądzu i posiada wbudowaną sprężynę oraz trzpień do którego przymocowany jest grzybek zamykający przepływ wody. Grzybek może być wykonany z tworzywa lub z mosiądzu. Przepływająca woda, pod naporem "wypycha" grzybek otwierając zawór. W razie cofnięcia wody, grzybek się zamknie zapobiegając cofaniu się wody. Zawory zwrotne grzybkowe mogą być montowane w pionie oraz poziomie.

zawory zwrotne klapowe

W zaworach zwrotnych klapowych elementem zamykającym jest jak klapka z uszczelką gumową. Korpus zaworu klapowego, podobnie jak w zaworach zwrotnym grzybkowych, wykonany jest z mosiądzu. Zasada działania zaworu klapowego: przepływająca woda podnosi klapę otwierając przepływ wody. W razie cofnięcia, klapka opada zamykając przepływ. Mechanizm klapowy działa tutaj grawitacyjnie.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Kropla Innowacji - szeroki wybór zaworów w atrakcyjnych cenach

Copyright ©2023 zawory do wody, All Rights Reserved.